uygunaraba
Banka İşlemleriBankalarKredi Kartı

VakıfBank Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

VakıfBank Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Sanal Vakıfbank kartı ile online alışveriş güvenli bir şekilde yapılmaktadır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri sanal kartların çıkarılması için kullanılır. Vakıfbank sanal kartı dünya haritası üzerinde çıkarılır. Sanal kart, internet üzerinden yapılan tüm alışverişler için geçerlidir. İstenilen tutarın kredi kartından sanal karta aktarılması ile online alışverişler ve ödemeler sanal kartlar ile yapılabilmektedir.

Sanal Vakıfbank kartının genel işlevleri

Sanal Vakıfbank kartının oluşturulması sadece online ortamlarda geçerlidir. Vakıfbank sanal kartları tek kullanımlık olarak hazırlanmakta ve online alışverişler sonrasında kart numaraları bloke edilmektedir. Kart numaraları sürekli güncellendiği için aynı numara ikinci bir kullanım için uygun değildir.

Sanal Vakıfbank kartlarının limitleri, kredi kartı limit tutarı kadar hesaplanır. Kartta kalıcı kredi bulunmaz ve kredi, alışveriş sayısına göre yüklenir. Vakıfbank sanal kart numaraları kullanılarak kredi kartı veya banka hesap bilgilerine ulaşılamaz. Sanal kart güvenlik duvarı sayesinde oyun satın alımlarında, sosyal medya ödemelerinde, e-ticaret satın alımlarında ve daha birçok alanda online ödeme yapılabilmektedir. Sanal kartın belirli bir limiti olduğundan ve ilk kullanımdan sonra kart sayısı bloke edildiğinden, tehlikeli olarak sınıflandırılan sitelerden alışveriş yaparken sorun yaşanmamaktadır.

Vakıfbank İnternet Şubesi’nden sanal kart başvuruları

Vakıfbank internet bankacılığı sistemi ile Worldcard için sanal kart oluşturulabilir. Vakıfbank internet bankacılığına erişim için www.vakifbank.com.tr adresi kullanılmalıdır. Web sayfasını açtıktan sonra sayfanın üst kısmında bulunan “İnternet Bankacılığı” butonuna tıklayın. İnternet şubesi giriş ekranı açıldıktan sonra müşteri numarası veya T.C. Kimlik numaranız ve çevrimiçi bankacılık şifrenizle oturum açın. Sistem kaydını tamamlamak için kayıtlı cep telefonuna gönderilecek SMS kodunun sisteme girilmesi gerekmektedir. İnternet şubesi güvenlik duvarı bittikten sonra sistem menüsünde Kartlar bölümüne gidip WorldCard’ı seçin. Aktif kredi kartı belirlendikten sonra karta uygun sanal kart oluşturulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  0.79 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank Mobil Uygulama İşlemleri sanal kartlarla

Vakıfbank mobil şube sistemi üzerinden sanal kart oluşturmak isteyen kişilerin cihazlarına “Vakıfbank Mobil” uygulamasını indirmeleri gerekmektedir. Kart numarası, son kullanma tarihi, T.C. Kimlik numarası ve kart CCV numarası istenir. Cep telefonuna gönderilen SMS kodu sisteme girildikten sonra WorldCard seçimi yapılmalı ve My Cards bölümü üzerinden sanal kart oluşturulmalıdır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Vakıfbank telefon bankacılığı sistemini kullanarak sanal kartı oluşturmak için 0850 222 0724 iletişim numarası aranmalıdır. Müşteri hizmetleri sesli yanıt sisteminin talep ettiği kart numarası, kart şifresi ve T.C. kimlik numarası bilgileri tamamlandıktan sonra, kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodu sisteme girilmelidir. Vakıfbank müşteri hizmetleri girişinin tamamlanmasının ardından, müşteri temsilcisine bağlanılması ve WorldCard için sanal kartı oluşturma talimatının verilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı