uygunaraba
BankalarKonut Kredisi

0.79 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

0.79 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Uygun faizlerle konut kredisi nasıl alınır? 0.79 faiz oranları ile konut kredileri hangi şartlarda verilmektedir. Sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankalar son günlerde oldukça büyük faizlerde indirimler yapmaya başlamışlardır. Öncelik olarak Ziraat Bankası bu faiz indirimlerini yapmaya başlamış daha sonra da diğer bankalar buna örnek olarak faizlerini indirmişlerdir. Sizlerde eğer Ziraat Bankası değilde diğer bankalardan kredi alacaksanız sizlere hangi bankaların indirim yaptığı hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Ev alma hayallerini konut kredisi faizleri yüzünden erteleyen kişiler artık bu hayallerine faizlerin düşmesi ile gerçekleştireceklerdir. 0.79 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar ve 0.99 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar kampanyalarını araştırarak size uygun bankayı bulup hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka politikalarına uygun olmanız durumunda konut kredisi başvurunuz onaylanacak ve 1 hafta 10 gün içinde ev sahibi olacaksınız. İşte haberimiz ile ilgili detaylar şu şekildedir.

0.79 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Tüketicilerin 0.79’la ev kredisi almaları için en önce bankaya yapmış oldukları müracaatın pozitif yönde olarak neticelanması gerekir. Daha sonra tüketicinin verilen banka kredisine karşılık ipotek olarak gösterebileceği bir mülke haiz olması gerekmektedir. Eğer herhangi bir mülke sahip değillerse, yapılan ekspertiz raporlarının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.0.79’la ev kredisi almak isteyen tüketiciler, bu şartları yerine getirmiş olduğu vakit diledikleri muhitten diledikleri konuta sahip olabilirler. Sadece bu şartları yerine getiremeyen tüketiciler 0.79 ev kredisinden yararlanamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yapı Kredi Bankası Yeni EFT Saatleri Nedir?

0.79 Konut Kredisi Almak İçin Şartlar Listesi

  • 18 yaş doldurma zorunluluğu bu kredi içinde geçerli sayılmaktadır.
  • 0.79 konut kredi şartlarından yararlanmak için tüketicilerin T.C nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet belgeleri yanlarında olmalıdır.
  • Tüketici 0.79 konut kredisi almak için herhangi bir bankaya gelir beyanında bulunmak zorundadır. Bunun için tüketicinin SSK kaydının son 3 ay içinde doldurmuş olması gerekmektedir.
  • Vergi levhasına sahip tüketicilerin de vergi levhasında kar elde ettiği gözükmelidir.
  • Kredi notu adı verilen rapor doğrultusunda tüketici daha önce herhangi bir banka kurum ve kuruluşlarıyla çalışmış olması durumunda kredi notuna bakılır. Bu kredi puanlama sistemine göre kredi notu düşük olan tüketicilerin kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır.
  • Tüketicinin almak istediği konut banka tarafından ekspertiz edilir. Bu ekspertiz ücreti banka tarafından ücretlendirilir.
  • Banka uzmanları tarafından değerlendirme yapılan konut değerinin %25’lik kısmı bankaya peşinat olarak ödenir. Tüketici tarafından karşılanan peşinat miktarı ne kadar fazla olursa, tüketici almış olduğu krediyi ödeme noktasında daha kolay yapılandırma şansına sahiptir.
  • Diğer bir önemli husus da kredi notunuzun konut kredisi almak için tek başına yeterli sayılmamasıdır. Tüketicinin bu noktada kredi notu düzgün olsa da alacağı konutun kredi kriterlerine uygun olması gerekmektedir.

0.79 Konut Kredisi Hesaplama

Tüketiciler konut kredisi kullanmaya karar verdiğinde öncelikle kullanmak istedikleri, kredi borç yapılandırmasını iyi yapması gerekmektedir. Kamu bankaları ve özel bankaların çoğu konut kredilerinde 0.79 konut kredisi hesaplaması yaparken de faiz tutarlarını ana para üzerinden hesaplayarak tüketiciye yansıtır. Bu yöntemin bankalar tarafından en yaygın kullanılanı ise tüketicinin gelirine eş kıymet sunulan ödeme planı yapılandırılmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar (%100)

Bankaların tüketicilerine sunduğu 0.79 konut kredisi hesaplama planında ise; tüketicinin geliriyle ters orantılı olarak uzun vadeli yada kısa vadeli olmasıdır. 0.79 konut kredisi hesaplamada tüketicinin geliri ne kadar yüksekse kullanmış olacağı kredi vadesi ve faizi de eş kıymet olarak azalır. Tam aksine tüketicinin geliri ne kadar düşükse almış olduğu kredi vadesi uzarken, faiz oranının da kredi vadesi ile doğru orantılı bir şekilde artmış olduğu görülür.0.79 konut kredisi hesaplaması yapıldıktan sonra tüketici kendine uygun vade seçeneğini kullanabilir.

www.uygunarabakredisi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı