uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

Ziraat Bankası EFT İptal Etme İşlemi

Ziraat Bankası EFT İptal Etme İşlemi nasıl yapılır? Ziraat Bankası EFT İptal Etme nasıl oluyor?  Ziraat Bankası EFT İptal Etme İşlemi hakkında bilgileri sizlere vereceğiz. 

Bir eft yaptığınız zaman eğer para gönderimi karşı tarafa gittiyse EFT iptal etme işlemleri yapılmamaktadır. EFT işleminin iptali için 2 yol mevcut. Sadece EFT’yi iptal edebilmek için para karşı tarafa ulaşmamış olması gerekmekte. EFT işlemi yaptığınızda paranın karşı tarafa ulaşması bi 10 dakika kadar sürebiliyor. Bazen de daha fazla. Para henüz karşı hesaba ulaşmadıysa sizlere belirttiğim yollar ile EFT işlemini iptal edebilirsiniz.

  • İlk yol 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralarını arayarak satın alan temsilcisine bağlanıp iptal ettirebilirsiniz.
  • İkinci yol ise İnternet bankacılığını kullanarak, hesabınıza giriş yapmış olup, üst menüden ” işlem yap” butonuna ve daha sonrasında “Başka Bankaya (EFT)” butonuna tıklayarak rağmenıza çıkan “aktarma Talimatlarım” sekmesinden işleminizi iptal edebilirsiniz.

Yukarıdan Ziraat Bankası EFT işlemi nasıl iptal edilir problemi sizlere yanıtladık. Eğer ki para karşı bankadaki ferdin hesabına geçtiyse en yakın şubeye gitmeniz yada satın alan hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bundan sonrasında ise banka sizi, karşı banka ile mesajşim kurmanızı sağlayacak. Karşı banka ise hesaba geçen bireyin iade yapmasını isteyecektir.

Eğer ki birey iadeyi onaylarsa para hesabınıza gelecektir. Eğer ki onaylamaz ise hukuki yollara başvurmanız gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bu Bankalara Kredi Başvurusu Yapın ve Alamadığınız Paraları Alın

Ziraat Bankası EFT iptal etme işlemi

Ziraat Bankası hesabınızdan EFT işlemi yapmış oldunız ve EFT işlemi yaptığınız karşı hesabın yanlış olduğunu sonradan farkettiniz. Bu tip durumlarda yapmanız ihtiyaç duyulan en temel şey hızlı hareket etmektir. Zaman kaybetmeden 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası alan kişi hizmetlerini aramanız gerekiyor. Çünkü meydana getirilen EFT işlemleri direkt karşı hesaba geçmiyor. Öncelikle Ziraat Bankası’nın EFT havuzunda bekliyor. EFT işlemi onaylandıktan sonra bankanın EFT havuzundan karşı hesaba geçiyor. Bundan dolayı EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Ziraat Bankası alan kişi hizmetlerini aramalı ve hatalı EFT işlemi icra ettiğinızı ve bu işlemi iptal ettirmek (EFT iptali) istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası EFT İptal Etme

Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?
EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçti diyelim. Bu tip durumlarda da yapmanız gereken ilk şey gene Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayıp durumunuzu bildirmek olmalıdır. Daha sonra ise EFT icra ettiğinız karşı hesabın mevcut olduğu bankanın satın alan hizmetlerini aramalı ve durumu anlatıp EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bu talimatlar sonucu genelde paranız iade edilmektedir. Karşı hesap sahibi kötü niyetli ise bu işlem zorlaşabilir.

Hepimiz en kötü ihtimali düşünelim ve çözüm üretmeye çalışalım. EFT işleminiz iptal edilmedi ve karşı hesaba geçti. Bankaların satın alan hizmetlerinden de sonuç alamadınız. Bu durumda yapmanız ihtiyaç duyulan şey Ziraat Bankası’na ve karşı bankaya arzuçe vermektir. Verdiğiniz bu arzuçeler sonucunda büyük ihtimalle paranızı geri alabileceksiniz. Ancak yine sonuç alamazsanız hukuki yollara başvurmanızı öneririz. Diğer bankaların eft iptal etme makalelerini de sitemizin arama kısmına yazarak bulabilirsiniz. Ziraat EFT iptali işleminin iyi mi yapılacağını söyledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bank Pozitif Çalışma Saatleri Nedir?

Ziraat Bankası Yeni EFT Saatleri Nedir?

Ziraat Bankası Günlük EFT Limit Arttırma işlemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı