uygunaraba
Araba KredisiGenel

İzmir Vergi Dairesi Satılık Araçlar [Alım-Satım]

İzmir Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar nasıl alınır? Bu araçlar bildiğiniz gibi vergi dairesi tarafından devlete borcu olan araçlardır. Devlete olan borcunu ödemeyen araçlara -alim-sativergi dairesi haciz gönderir ve borcu karşılığında satış işlemini gerçekleştirir. Ayrıca devlet borçları yanı sıra bazı bankaların araçları da vergi dairesi tarafından satılabilir. Devlet borçlarını ödemeyen vatandaşların araçlarına, arsalarına ve gayrimenkullerine devlet el koyar ve daha sonra satışa çıkartıp parasını almaya bakar. İzmir Vergi dairesinden de araç almak isteyenler resmi internet sayfasına girerek satışta olan tüm araçların listesine ulaşabilirler.

İzmir Vergi Dairesi Satılık Araçlar

İzmir vergi dairesi olarak haciz edilen araçlarda birçok marka ve model bulunmaktadır. Devlete olan borçlarını ödemeyenlere vergi dairesi haciz koyar ve daha sonra da satışa çıkartmaktadır. Muhammen bedeli sunulan bu araçların takibini online sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

İzmir vergi dairesi satılık araçları almak istiyorsanız ihale yöntemi ile bu araçlara sahip olacağınızı söylemek isteriz. www.izmirvdb.gov.tr adresinden araçların bulunduğu il ve ilçeleri online sistem üzerinden bulabilirsiniz. Araçların bulunduğu otoparka giderek araçları görebilir ve satın almadan önce inceleyebilirsiniz.

İzmir vergi dairesi üzerinden ihale ile aldığınız araçlarda KDV uygulanmaktadır. Alım ve satım işlemlerini İzmir Vergi Dairesi tarafından yapılacaktır.

İzmir Vergi Dairesi Satılık Gayrimenkuller

İzmir vergi dairesi üzerinden satılık hacizli olarak sadece araçlar yoktur. Aynı zamanda hacizli olan gayrimenkullerde vardır. Bu araç ve gayrimenkuller herkese cazip gelebilir. Çünkü gerçek değerlerinden daha düşük bir şekilde satılan bu araç ve gayrimenkullere talep de çok fazladır. Devlete olan borçları yüzünden haczedilen bu mallara online üzerinden de satışa sunulduğunu ve satışı yapıldığını da söylemek isteriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Başbakanlık Bursunu Kimler Alabilir, Kimler Alamaz?

Yukarıda verdiğimiz resmi internet sitesine girerek tüm mülkleri görebilirsiniz.

İzmir Vergi Dairesi Araç Satış Sistemi

İzmir vergi dairesi üzerinden araç alımı yapmak istiyorsanız ilçe müdürlüklerinin satışı gerçekleştirdiğini söylemek isteriz. İnternet siteleri üzerinden detaylı olarak araç bilgilerini görebilirsiniz. Belirtilen tarih ve saatte de açık arttırma usulünde araçlar satışa çıkacaktır. Araç satışları sadece peşin para ile yapılmaktadır. Bankalardan kredi almak isteyenler için bu durumu önermiyoruz. İhale tarihinde belirtilen yerde olan müşterileri ihaleyi kazandıkları taktirde araçlarını alabilirler.

İzmir vergi dairesi üzerinden satılan araçların da satılması için bazı şartları vardır. Örneğin aracın değerinin %75’i altında ihale kabul edilmez. Eğer bu durum olursa tekrardan ihale yapılacaktır. Yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanır ve o belirtilen aracın sahibi olur.

İhaleye katılmak isteyenler açık arttırma tarihlerini öğrenip vergi dairesi satış alanlarına gitmeleri gerekir. İhale başlamadan 30 dakika öncesine kadar ihale başvurusu yapabilirsiniz. Bulunan yerde araçların satışı için başvuru formları vardır. Bu formları doldurup ihaleye katılabilirsiniz. İzmir vergi dairesi araç satışlarına her vatandaş katılabilir. Yeni araçlar eklendiğinde internet sitesi üzerinden paylaşılmaktadır. Bu konu ile ilgili diğer yazılarımızı aşağıda belirttik. İlginizi çeken sayfaya giderek bilgi alabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı