uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

Fibabanka Yeni EFT Saatleri Nedir?

Fibabanka EFT Saatleri içinde bu bankadan başka bir bankaya para gönderimi yapabilirsiniz. Fibabanka üzerinden kendi banka içinde başka bir hesaba para göndermek istiyorsanız havale işlemi yapmanız gerekir. Bankaların EFT işlemleri için mesai saatleri içinde işlem yapmanız gerekiyor.

  • Fibabanka EFT Saatleri 09.00 ile 17.20 arasında yapılmaktadır.

Bu saatler sadece hafta içi için geçerlidir. Cumartesi ve Pazar günleri yaptığınız işlemler mesai saatleri içinde işleme alınacaktır. Bunun sebebi ise merkez bankasıdır. Merkez bankası üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinde tek onay sahibidir. Bunun için merkez bankası kapalı olduğu ve çalışmadığı zamanlarda yapılan EFT işlemleri geçerli sayılmaz ve havuzda bekleyecektir. Ayrıca mesai saatleri içinde 16.00’dan sonra yaptığınız EFT işlemleri GEÇ EFT olarak algılanacaktır. Bunun için daha yüksek ücret ödeyebilirsiniz.

Fibabanka EFT ve Havale Saatleri

Fibabanka üzerinde yaptığınız EFT işlemlerinde 15 dakika içinde karşı tarafın hesabında olacaktır. Bu işlem sadece EFT saatleri için geçerlidir. Fibabanka üzerinden kendi banka içinde para gönderimi ise havale işlemi olur. Havale işlemlerinde herhangi bir saat yoktur. İstediğiniz zaman havale gönderebilirsiniz. EFT işlemlerinde ise sadece saatler içinde ve bankanın açık olduğu zamanlarda işlem yapabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günü ile mesai saatleri dışında yaptığınız EFT işlemleri bir sonraki EFT saatleri içinde saat 09.00’da işleme alınacaktır. 30 dakika içinde de karşı tarafın hesabında olur.

Fibabanka EFT Sorgulama

Fibabanka üzerinden yaptığınız işlemlerde belirtilen saatler içinde paranız gönderilmediyse sorgulama işlemi yapabilirsiniz. EFT sorgulama için banka şubelerine gidebilir veya Fibabanka müşteri hizmetleri numarası 444 88 88 veya 0 850 222 77 77’yi arayarak bilgi alabilirsiniz. Eğer işleme alınmadıysa iptal edebilirsiniz. EFT işlemlerini iptal etmek için işleminizin banka tarafından onaylanmaması gerekiyor. Fibabanka EFT işlemlerinden daha düşük komisyon ödemek istiyorsanız internet bankacılığı veya mobil şube üzerinden para gönderiminizi yapabilirsiniz. Fibabanka İnternet şubesi üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinde 3.5 TL ile 4 TL arasında bir işlem ücreti alınmaktadır. Ama eğer banka şubesinden bu işlemi yaparsanız en az 50 TL komisyon ödeyebilirsiniz. Bunun için en mantıklı yöntem internet şubesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  900 Puana Kredi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı