uygunaraba
Araba KredisiSenetle Araba

Erzurum Senetle Araba Veren Yerler

Erzurum Senetle Araba Veren Yerler nasıl bulunur? Erzurum senetle araba veren yerler ve galeriler nerededir? Erzurum senetle araba nasıl alınır? Sizlere bu yazımızda peşinatsız veya peşinatlı senetle araba almanız hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankalardan kredi çekemiyorsanız ve araç sahibi olmak istiyorsanız senetle araba alabilirsiniz. Senetle araba alabilmeniz için bazı şartlar vardır. Ayrıca Erzurum senetle araba almak istiyorsanız da bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle alışveriş yaptığınız yerin güvenilir olması gerekmektedir. Referansı olup olmadığına bakınız. Senetle araba almak için vade sayısı da önemlidir. 36 ay vadeye kadar araç alımı yapabilirsiniz. Şimdi sizlere Erzurum şehrinde oturan ve senetle araba almak isteyenlerin nasıl işlem yapması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Erzurum Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle yapılan satışların kesinlikle peşin fiyatına yapıldığını düşünmeyin. Satış yapan galerinin kendi belirlediği rakamlar söz konusudur. Bu rakamlar, vadeye göre daha da artabilir. Senetle satılan arabaların fiyatları, piyasadaki fiyatlara göre %20 ila %50 daha fazla olabilir. Örneğin normalde piyasası 10.000 TL olan bir araç, senetle alınmak istendiğinde 15.000 TL olabilmektedir. Bundan dolayı fiyatların dikkatli bir şekilde incelenmesi ve daha sonra araç almaya karar verilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki; senetle alınan arabaya uygulanan faiz, banka kredilerinden çok daha fazladır.

Erzurum Senetle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu tür galerilerin önemli bir kısmı, belli bir oranda peşdirenme talep eder. Bu oran %20-30 seviyelerindedir. Fakat ödeyeceğiniz peşinat ne kadar fazla olursa, arabanın gerçek fiyatına o denli yaklaşacağını ihmal etmeyin. şu demek oluyor ki, imkanlarınıza nazaran maksimum seviyede peşdirenme verin, böylece aracın maliyeti daha düşük olacaktır. Senetlerin miktarını ve vadesini ayarlarken bütçenizi dikkate alın. Çünkü ödemenin gecikmesi durumunda bir icra durumu ile karşılaşmanız söz konusu olabilir. Bu da sizin için tahmin edeceğinizden çok daha büyük bir soruna dönüşebilir. Son olarak; senetle araç alırken mutlaka güvenilir bölgeleri tercih edin. Kendi bölgesinde marka olan galerileri tercih etmeniz, farklı problemler yaşamanızı engelleyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aksaray Senetle Araba Veren Galeriler

Erzurum Senetle nasıl araba Alınır?

İlk olarak senetle araç alım satımı yapmak, tamamen yasal ve hukuka uygun bir durumdur. Alan ve satan tarafın hakları, ticari bir ilişki olduğu için kanunlar tarafından korunmaktadır. Sadece senetle otomobil satın alırken güvenilir bir galeriden araç satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. Senetle araba alırken belirli bir yüzdelik peşinat yoktur, satıcı ile belirleyeceğiniz miktar peşinat olarak verilir.

Bunun yanı sıra peşinatsız otomobil satışı icra eden galeriler de mevcuttur fakat peşinat miktarı ne kadar azalırsa ödeyeceğiniz toplam ücret de o denli terfi edecektir. Bu durumlarda peşinat ödemeden senetle satın alacağınız arabanın fiyatı, yüksek faiz oranlı taşıt kredisi çekmekten çok daha çok masraflı olabilir. Senetle otomobil satın almış olduğunız galeri, aracı aldıktan sonra direkt satmamanız için ödeyeceğiniz borç miktarında satılamaz şeklinde bir haciz koyar.

Ödeyeceğiniz miktar ve vadede senet imzalayıp bir nüshası da size ayrılır. Ödediğiniz senetlerin kopyasını da karşı taraftan alarak imha edersiniz. Ödeme yaptığınız belgelemek adına havale işlemlerini tercih etmeniz daha güvenilirdir.

Sizlere bu yazımızda Erzurum senetle araba veren yerler hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile senetle araba alabilirsiniz. Türkiye | Senetle Kredi veya Borç Para Arıyorum ve Düşük Sicili Olana Senetle Para, Kredi Veren Yerler sayfalarımıza giderek bu işlemler içinde bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı