uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

QNB Finansbank Yeni EFT Saatleri Nedir?

QNB Finansbank EFT Saatleri içinde tüm banka işlemlerinizi ve para transferlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ülkemizde kredi bankası olarak bilinen Finansbank müşteri portföyü geniş bir bankadır. Müşterileri çok olduğu için ise EFT ve havaler işlemleri de çokça olduğunu görmekteyiz. Müşterilerin merak ettikleri konulardan birisi de Finansbank EFT saatleri’dir. QNB Finansbank üzerinden bir başka bankaya para göndermek istiyorsanız bunu EFT işlemi saatinde yapmanız gerekmektedir.

  • QNB Finansbank EFT Saatleri 09.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır.

EFT saatleri içinde yaptığınız para transferi kısa bir süre sonra belirttiğiniz adrese gidecektir. Burada dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Mesai saatleri içinde 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri Geç EFT olarak belirlenmektedir. GEÇ EFT işlemlerinde daha fazla komisyon ödersiniz. Eğer ucuz ve az komisyon ödemek istiyorsanız saat 16’ya kadar işleminizi bitirin ve internet bankacılığı ile mobil şube üzerinden işlemlerinizi yapınız.

QNB Finansbank EFT ve Havale İşlemleri

Finansbank EFT işlemlerini sadece bankanın belirlediği saatler içinde yapabilirsiniz. Bu işlemlerin sebebi ise Merkez Bankasıdır. Ülkede yapılan tüm EFT işlemleri için Merkez bankası onay vermektedir. Merkez bankası onayı verdiğinde işleme alınacaktır. Bu yüzden merkez bankasının tatil olduğu, kapalı olduğu ve mesai saatleri dışında EFT işlemleri karşı tarafa gönderilmez.

Eğer Finansbank üzerinden başka bir QNB Finansbank hesabına para gönderecekseniz bu Havale işlemi ile mümkündür. Havale işlemlerinde 7 gün 24 saat yapabileceğinizi söylemek isteriz. Bu işlemler için bir saat söz konusu değildir. Finansbank EFT işlemleri için üst limit 200.000 TL olara belirlenmiştir. Havale işlemlerinde ise bu limit 300.000 TL’dir. Bu limitler yetersiz kalıyorsa işlem yapmadan 1-2 gün önceden bankadan limit arttırma talebi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Yapılandırma Yapan Bankalar Listesi
QNB Finansbank EFT Ücretleri 2019

QNB Finansbank EFT Sorgulama

Bu banka üzerinden para transferi gerçekleştirdiniz ve 30 dakika içinde karşı tarafın hesabına geçmediyse sistemsel bir sıkıntı olmuş olabilir. Bunun için ilk olarak eğer banka şubesi yakındaysa kimliğinizle giderek EFT sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer bankaya gidecek zamanınız yoksa QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri Numarası Olan 0 850 222 0 900’ü arayarak EFT sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Eğer işleme alınmadıysa gönderdiğiniz EFT’yi iptal edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı