uygunaraba
GenelGündem

Yeni Kimlik Yenileme Ücreti ATM’den Nasıl Yatırılır?

Yeni Kimlik Ücreti Nasıl Yatırılır? Kimlik Yenileme Ücreti ATM’den Nasıl Yatırılır? Yeni Kimlik Ücreti Ne Kadar? İşlemler nasıl oluyor? Sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. İşte sizlere Yeni Kimlik Yenileme Ücreti ATM’den Nasıl Yatırılır? hakkında bilgiler…

Yeni Kimlik Başvuru yapıldıktan sonra tüm Türkiye gündeminin nasıl ücretlendirileceği merak konusu olmuştur! 2020 yılında zamlı ​​kimlik yenileme ücretinin tarafımıza yansıyıp yansımayacağı belirlendi.

Yeni kimlik ücretini nasıl ödeyeceklerini merak edenler için cevap şu: ATM ödemesi, sözleşmeli bankaların kimliğini yenilemek isteyenlere sunduğu bir hizmettir. Yeni kimlik ücretleri, anlaşmalı bankaların ATM’lerinden kartlı veya kartsız olarak alınabilir. Yeni kimlik kartınızı ATM’ye bir kart ile yatırmak istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri yapmalısınız:

 • En yakın anlaşmalı bankanın ATM’sine gidilerek kart takılmalı ve şifre girilmelidir.
 • Daha sonra ödemeler menüsü için “Ödemeler” seçeneği seçilmelidir.
 • “Ödemeler” menüsünden “Vergi Ödemeleri” menüsü seçilmelidir.
 • Açılan menüde “Sürücü kartı ve kimlik yenileme” seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan sonraki ekranda Kimlik Yenileme seçeneği seçilmelidir.
 • Kimlik yenileme ücretini seçtikten sonra ilgili kişinin T.C kimlik numarası girilmelidir.
 • Açılan sonraki ekranda kimlik yenileme türü seçilmelidir. Kart sahibinin hesabında yeterli para varsa, işlem depozito olmadan tamamlanabilir.

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri Hangi Bankalardan Yatırılır?

Akbank, Aktif Bank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Anadolu Bank, Arap Türk Bankası, CITI Bank, Deniz Bank, Burgan Bank, Fibabanka, Finans Bank, HSBC Bank, ICBC Turkey Bank, PTT Şubeleri, Şeker Bank, TC Ziraat Bankası, Türk Eknomi Bankası, Turkısh Bank, Turkland Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bakası, Türkiye Vakıflar Bankası, Vakıf Katılık Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası. üzerinden işlem yapabilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri Ne Kadar?

Yeni kimlik kartı ücretleri, yeni kimlik kartı almak isteyen kişilerin kimlik kartı başvurusu yapmadan önce yatırmaları gereken tutardır. Yeni kimlik kartı ödemeleri için belirlenen cari tutar 22,5 TL’dir.

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri ATM’den Kartsız Yatırma

Yeni kimlik kartı ücretleri, ATM aracılığıyla kimlik kartlarını kartsız yenilemek isteyenlere anlaşmalı bankalar tarafından sunulan bir diğer hizmettir. Kimlik yenileme ücretini kartsız ödemek isteyenler için prosedürler şu şekildedir:

 1. Anlaşmalı bankanın kartsız işlem seçeneği seçilmelidir.
 2. Açılan ekranda “Ödemeler” seçeneği seçilmelidir.
 3. Ardından ödemeler menüsünde “Vergi Ödemeleri” seçeneği seçilmelidir.
 4. Açılan ekranda “Ehliyet ve Kimlik Yenileme” seçeneği seçilmeli ve ardından “Kimlik Yenileme Ücreti” seçilmelidir.
 5. İlgili kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası seçildikten sonra “Kimlik Yenileme” seçeneği seçilerek ekranda gösterilen para miktarı ATM’ye yatırılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı