uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

Üzülmeyin, Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Üzülmeyin, Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır sizlere sunacağız. Sizlerde eğer sim kart blokesi yaşadıysanız, ziraat sim kart bloke kaldırma işlemleri ile hemen çözüm bulabilirsiniz. İşte sizlere konu hakkında bilgiler.

Ziraat Bankası sim kart blokajının kaldırılması için Ziraat Bankası şubelerine gidilmesi zorunlu değildir. Sim kart değiştikten sonra bankalar tarafından sim kart bloğu yerleştirilir. Özellikle 4.5G mobil iletişim altyapısına geçişle birlikte sim kart blokaj kaldırma birçok banka müşterisi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu blokaj kaldırma işlemi bazı bankalar tarafından sadece şubelere gidilerek yapılmaktadır. Ziraat Bankası, birden fazla iletişim kanalı ile sim kart blokajı kaldırma imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası sim kart blokajını kaldırmak için yapılabilecek işlem kanalları aşağıdaki gibidir:

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
  • Ziraat Bankası ATM’leri
  • Ziraat Bankası şubeleri

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma ATM’den Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ATM’lerinden işlem yapılırken bazen sim kart bloke sorunu yaşanabilmektedir. Bu sorunu bizzat yaşadığım için vereceğim bilgiler net. Sim kart blokajına neden olan hatayı ortadan kaldırmak için atılması gereken adımları tek tek listeliyoruz. Ziraat sim kart blokaj kaldırma işlemlerinin sadece müşteri hizmetleri ile kaldırılması şu an için mümkün değildir. Ziraat bankasından banka veya kredi kartınız varsa ve kartınızın şifresini biliyorsanız, sim kart bloğunuzu ATM’lerden kaldırabilirsiniz. Banka kartınız yoksa veya kartınızın şifresini bilmiyorsanız bloke sim kartınızı ancak Ziraat Bankası şubesine giderek açabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası Hızlı Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri SİM Kart Bloke

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, SIM kart blokajı açma hizmeti için tercih edilebilecek en zahmetsiz seçenektir. Sim kart blokajı açma işlemi özellikle internet işlemleri için büyük önem taşımaktadır. Çünkü numara değişikliği gibi durumlarda yeni numara için tek kullanımlık şifreler mevcut değildir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri bu konuda tercih edebileceğiniz ilk seçenektir.

Müşteri hizmetlerini arayarak banka ile iletişime geçtikten sonra Ziraat Bankası sim kart blokajını kaldırmak için yapmanız gereken şey müşteri temsilcisine bağlanmak olmalıdır. Ziraat Bankası sim kart blokajını kaldırmak için iletişime geçebileceğiniz müşteri hizmetleri telefon numaraları aşağıdaki gibidir:

  • 0 850 220 00 00
  • 444 00 00

Kartsız Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası ATM’sinden sim kart blokajını kaldırmak için banka kredi kartı veya banka kartı kullanılmalıdır. Kartsız işlemler menüsünde sim kart blokajı açılmıyordu, düzeltildi. Ziraat Bankası kartınız ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir:

  1. Öncelikle Diğer İşlemler seçeneğine tıklanmalıdır.
  2. Ardından Bilgi ve İşlemler menüsüne girilmesi gerekmektedir.
  3. Açılan pencerede “Sim Kart Bloke Kaldır” seçeneği tıklanarak Ziraat Bankası sim kart blokajı kolayca yapılabilir.
  4. Ziraat Bankası ATM’sine giderken, cep telefonunuzu yanınızda götürünüz.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart blokajını kaldırmak için Ziraat Bankası şubelerine giderek kolaylıkla yapılabilir. Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ettiğinizde ilk yapmanız gereken sırayla gelmektir. Tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi Ziraat Bankası sim kart blokaj işlemleri sıralı olarak yapılmaktadır. Siparişinizi numaratör, bireysel müşteri temsilcisi veya gişe işlemlerinden alabilirsiniz. Bu bakımdan en az sipariş seçeneğini tercih etmeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır. Bankaya giderken kimlik kartınız ve cep telefonunuz yanınızda olmalıdır. Çünkü Ziraat Bankası sim kart blokajı kalktığında size mesaj gönderilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank: ATM Para Çekme-Yatırma Limitleri

Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıda yorum yapabilir veya Ziraat Bankası ve finansla ilgili diğer konular için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı