uygunaraba
Çiftçi KredisiDevlet DestekliGündemHibe Destekli KredilerTarım Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2020 [Başvuru-Şartlar]

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi veren bankalardan birisidir. Ülkemizde devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, çiftçi olan kişilere destek veren ve en çok başvuru yapılan bankalardan birisidir. Çiftçi olan vatandaşlar ilk olarak Ziraat Bankası üzerinden devlet destekli kredilere başvuru yapmaktadırlar.

Genç çiftçilerde hem devlet destekli hem de Ziraat Bankası üzerinden şartlara uygun olmaları durumunda kredi alabilmektedirler. Özellikle köye dönüş kredisi adı altında verilen bu kredilerde genç çiftçilerimiz başvuru yaparak kendi nakit ihtiyaçlarını bu kredi ile giderebilmektedirler. Bu krediler tamamen hibe olarak destek amaçlı verilmektedir. Şimdi sizlere 2020 Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Köye Dönüş Hibe Kredisi 2020 

Köye dönüş genç çiftçi kredisi almak istiyorsanız 18 ile 40 yaşları arasında olmanız gerekir. Bu kredi devlet tarafından verilen bir destek kredisidir. Genç çiftçiye hibe kredi olarak geçen bu kredi limiti 30.000 TL olarak belirlenmiştir. Genç çiftçi olan kişiler 30.000 TL hibe kredi almak için çalışmıyor olması ve öğrenci olmaması gerekmektedir. Genç çiftçi kredilerine Ziraat Bankası yanı sıra İl ve ilçenizde bulunan Tarım Müdürlüklerinden başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu 2020 yılı sonuna kadar yapılacaktır. 2020 ve diğer yıllarda bu krediler verilmeye devam edecektir. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra genç çiftçi kredinizi e-devler sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bu sisteme girmek için TC kimlik ve e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çalışmayana Kredi Veren Bankalar 2020 (Kefilsiz)

Çiftçiye Uygun Kredi Kartları [Başvuru Yapabilirsiniz]

Çiftçiye ve Köylüye Hibe ile Sıfır Faizli Destek Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi Ziraat Bankası tarafından genç çiftçilere çeşitli krediler verilmektedir. Eğer 30.000 TL genç çiftçi hibe kredisini almaya hak kazandıysanız aldığınız kredi miktarının 3 katına kadar Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm genç çiftçi kredisindeki olduğu gibi aynı şartlara uygun ve devlet tarafından verilen hibe krediyi aldıysanız 3 katı kadar daha Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden verilen bu krediler hayvan ve kapalı sebze, meyve yetiştiriciliğinde kullanılmaktadır. Devlet destekli 30.000 TL hibe kredi almaya hak kazandıysanız Ziraat Bankası size 90.000 TL’ye kadar uygun faizle kredi imkanı tanımaktadır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  • Nüfus Cüzdanı
  • ÇKS Belgesi
  • Tarım Yapacağınız Araziye Ait Belgeler
  • Hibe Kredi Aldığınızı gösteren belge

Bu evraklar ile genç çiftçi olan kişiler hibe krediden ek olarak devlet bankası olan Ziraat Bankasından kredi başvurusu yapabilirler. Bu kredi başvurularının sonuçlanma süresi 1-3 iş günü içindedir. Kredi onayınızı aldığınız zaman banka tarafından aranacak ve kredinizi kullanabileceksiniz. Kredi kullanmak için ayrıca banka sicilinizde önemlidir. Kredi notunuz ve kredi siciliniz kötü ise Ziraat Bankası tarafından kredi alamazsınız.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası üzerinden verilen Genç Çiftçi Kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile kolay kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Çiftçiye Uygun Kredi Kartları adlı sayfamıza gidebilir ve kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Banka Dışında Kredi Veren Yerler Nasıl Bulunur?
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı