uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

Vakıfbank Üzerinden HGS Nasıl Alınır?

Vakıfbank Üzerinden HGS Nasıl Alınır? Vakıfbank HGS ne işe yarar? Vakıfbank HGS veriyor mu? Sizlere şimdi bu konu hakkında yazımızda bilgiler vereceğiz. Detaylı okuyarak Vakıfbank Üzerinden HGS Nasıl Alınır? hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Hızlı Geçiş Sistemi nasıl Alınır? : Hızlı Geçiş Sisteminin bir parçası olmak isteyen kişiler Vakıfbank üzerinden bu sisteme dahil olabilir ve özel otoyol ve köprülerden uygun şartlarda hiç duraksamaya gerek duymadan geçiş yapabilir. Fakat bunun için her şeyden önce Vakıfbank üzerine kredi kartı veya bir banka hesabına ihtiyacınız var. Bu iki finansal destekten minimum birine haiz olmanız durumunda ve sahip olduğunuz bu desteğe erişiminizin de olması halinde Hızlı Geçiş Sistemi başvurusunda bulunmanız mümkün. Eğer banka hesabı yahut kredi kartına sahip değilseniz dahi kendinize yeni bir banka hesabı açtırabilir yahut kredi kartı başvurusunda bulunablirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için ise bankanın İnternet Şubesini kullanabilir ya da doğrudan şubeye gidebilrisiniz. Vakıfbank üzerinden alınacak olan Hızlı Geçiş Sistemi etiketi ve kartı ile birlikte bakiye yükleme işlemleri yalnızca Vakıfbank üzerinden yapılabilecek olup PTT kurumu aracılığı ile dahi olsa bakiye yükleme işlemi yapılamaz.

Vakıfbank Hızlı Geçiş Sistemi Bakiye Nasıl Yükleniyor?

Hızlı Geçiş Sitemine Vakıfbank üzerinden dahil olan kişiler İnternet Şubesi üzerinden Hızlı Geçiş Sistemi kayıtlarını detaylı bir halde inceleyebilir, kalan bakiyelerini görüntüleyebilir ve bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi kartını yahut Bankomat hesap kartı ile HGS’sini ilişkilendirmek isteyen kişiler öncelikle şubeye başvurmalıdır. Daha sonrasında gerek bankomat kartı gerek ise kredi kartı üzerinden vereceğiniz talimatlar doğrultusunda Hızlı Geçiş Sistemi bakiyenizi belirli bir limitin altına düşmesi halinde otomatik bir şekilde bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem durmadan ne kadar bakiye kalmış olduğunı denetim etmek durumunda kalmaz bununla beraber kafanızı bu duruma takmadan rahat bir halde gişelerden geçiş yapabilirsiniz. Vakıfbank World Card ile etiketini eşleştiren kişiler, etiket üzerinden yapacakları işlemlerin kredi kartlarına alışveriş yapar gibi yansımasını sağlamış olur. Böylelikle ne ilave olarak komisyon ücreti öder ne de bir faiz oranı ile yüz yüze gelirsiniz. Bu tür ek ücretler yalnızca kredi kartı ekstrenizi son ödeme geçmişine kadar ödemediğiniz takdirde gerçekleşir. Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında, KGM doğrusu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ödenecek olan ücretler açısından sınıflandırılmış olan araç listesine Karayolları Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden ulaşabilir ve Hızlı Geçiş Sistemi ile ilgili detaylı bilgilere de PTT resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çalışmayana Kredi Veren Bankalar 2020 (Kefilsiz)

Hızlı Geçiş Sistemi iyi mi İptal Edilir?

Hızlı geçiş Sistemine dahil olan bireyler HGS kart ve etiketlerini iptal ettirmek istedikleri takdirde çeşitli yolları kullanabilir. Örneğin bir Vakıfbank müşterisi olarak doğrudan doğruya bir Vakıfbank şubesine gidebilir ve Hızlı Geçiş Sistemini iptal ettirebilrisiniz. Bu noktada kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise Vakıfbank Telefon Bankacılığı yöntemi olur. Bunun için yurt içiden 0850 222 0 724 numarasını yurt dışınan ise 0090 0850 222 0 724 numarasını arayabilirsiniz. Bir başka yöntem ise İnternet Şubesine giriş yapmak olur.

Hızlı Geçiş Sistemi Etiket Ücreti

Hızlı Geçiş Sistemi etiket ücretleri bankadan bankaya nazaran değişim gösterir. Eğer bu mevzuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğrudan doğruya biraz önce de verimş olduğumuz Vakıfbank Telefon Şubesi numaralarını arayabilirsiniz. Bu sayede 7 gün 24 saat boyunca gerek sesli cevapım sistemi gerek ise satın alan temsilcileri tarafınca destek alabilir, aramış olduğunız tüm sorulara yanıt bulablirsiniz. Gene aynı şekilde Vakıfbank şubelerine bizzat giderek de düşünce sahibi olmanız mümkün. Hızlı Geçiş Sistemi etiket veya kartının ilk aktivasyonu sırasında PTT tarafınca yayınlanmış olan araç sınıfa nazaran belirlenmiş olan en düşük bakiye yükleme tutarının Hızlı Geçiş Sistemi kullanacak olan kişiler tarafınca yüklenmelidir. Bu durumda ilk yükleme tutarı asgari limitleri birinci sınıfta yer alan enstrumanlar için 50 TL olarak, ikinci sınıfta yer edinen enstrumanlar için 60 TL olarak, üçüncü sınıfta yer edinen çalgılar için 70 TL, dördüncü sınıfta yer edinen enstrumanlar için 90 TL, beşinci sınıfta yer alan çalgılar için 120 TL ve altıncı sınıfta yer edinen enstrumanlra için 40 TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Müşteri Hizmetleri Numarası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı