uygunaraba
BankalarGenel

Vakıfbank İcralık Satılık Araçlar 2020 [2.El Alım]

Vakıfbank İcralık Satılık Araçlar nasıl alınır? Vakıfbank üzerinden icraya koyulan araçları almak için ne yapmak gerekir? 2.el araçların alım şartları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Vakıfbank üzerinden satılık araç alacaksanız bu bankanın icra yolu ile aldıkları araçları bulacaksınız. Bilindiği gibi bankalar üzerinden araç alımları yapılmaktadır. Sizde eğer araç alımlarınızı banka kredisi ile yaparsanız ve bu kredileri belirli zamanlarda ödemezseniz banka aracınızı icrayı verecek ve borcu almak için yakalama çıkartacaktır. Araç yakalandıktan belirli bir süre sonra banka bunu satışa çıkartır ve açık arttırma ile aracısını bulur. Sizde eğer bu şekilde bir araç almak istiyorsanız Vakıfbank araç satış tarihlerini araştırmanız gerekmektedir.

Bankalar kredi verirken verdikleri araç teminatlarını borç bitesiye kadar ipotekli olarak tutmaktadırlar. Eğer sizde kredi ile araç aldıysanız ve bu krediyi ödemezseniz banka aracınıza el koyacak ve daha sonra satacaktır. Bu şekilde borç tahsil edilecektir.

Ziraat Bankası İcralık Satılık Araçlar

Vakıfbank 2.El Araç İlanları

Vakıfbank icraya aldığı araçları teklif usulü ile satışa çıkartacaktır. Sizde eğer Vakıfbank üzerinden araç alımı yapacaksanız bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Vakıfbank satılık araçlara internet sitesinden bakabilirsiniz. Burada araçların fiyatları ve satılacak olan fiyatlarını görebilirsiniz. Ayrıca online olarak teklif verebilirsiniz. Eğer bir aracı beğendiyseniz o aracın hangi tarihte ihalesi olacağı da o sitede yazmaktadır. Beğendiğiniz aracı almak için Vakıfbank şubesine gitmeniz ve beğendiğiniz aracın satış fiyatı üzerinden %7’sini hesabınıza yatırmanız gerekecektir. (Bazı durumlarda %10’da istenebilir) Bu para teminat parasıdır. Ayrıca bankada verilecek olan araç satış sözleşmesini de iyice okuyup imzalamanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

Şube üzerinden yapılan başvurular kabul olduktan sonra sizin cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Bu şifre ile Vakıfbank sitesine girerek araç tekliflerini verebileceksiniz. İnternet sitesine girmek için tıklayınız.

Vakıfbank İcralık Araç Almak

Yukarıdaki sitede araç plakası, markası ve modelini görebilirsiniz. Ayrıca aracın resimlerini de görmeniz mümkündür. Aracın orada muahmmen bedelini görerek sizde teklif verebilirsiniz. Bu teklifleri iyi değerlendirin ve o şekilde teklif vermeniz gerekmektedir.

Vakıfbank İhale İle Satılan Araçlar

Eğer sizde araç alımı yapmak istiyorsanız ve ihale ile satın almak istiyorsanız bu ihalelere girdikten sonra eğer kazanırsanız 10 gün içinde aracın parasını yatırmanız gerekmektedir. Ayrıca otopark parası ve satış işlemleri için gerekli olan paraları da siz ödeyeceksiniz. Araç alım işlemi yaparken bu işlemlerin ne kadar tuttuğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca ihaleye girdikten ve kazandıktan sonra 10 gün içinde vaz geçebilirsiniz. Bunun için banka ile görüşüp iptal ettiğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca banka da eğer 10 gün içinde işlem yapmazsanız sizden sonraki ihaleyi alan kişiye arabayı satabilir. Bunun içinde dikkatli olmalısınız.

Yukarıda sizlere Vakıfbank satılık araçlar hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu bankadan işlem yapmak istiyorsanız www.vakifbank.com.tr adresine girebilir ve bu site üzerinden araçları öğrenebilirsiniz. Ayrıca size en yakın banka şubesine giderek de işlem yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı