uygunaraba
GenelGündem

Telefondan Mobil Radar Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefondan Mobil Radar Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

TCMB borç sorgulama, yani trafik cezaları ile ilgili sorgulamalar, Gelir İdaresi Başkanlığı desteği ile SMS ile yapılabilmektedir. Tabelada belirtilen diğer cezaların tamamını radar ceza sorgulama süreci ile birlikte telefon üzerinden öğrenebilirsiniz. . 1189’a “TPC PLAKANO KAYIT KAYIT TCKNO (VKNO)” ile SMS göndermeniz yeterlidir. “Toplam borcunuz SMS olarak gönderilen cevapta ifade edilecektir, ancak mesaj yazarak da detayları öğrenebilirsiniz. “TPC DETAYI” yanıtını verin. Ayrıntılı mesaj radar cezası içeriyorsa sizinle paylaşılacaktır.

Radar cezaları için geçerli ücretler nelerdir?

Hız limiti ile ilgili olarak sürücüler için belirli bir hata payı da vardır. Bu pay tüm hız limitleri için% 10’dur. Bunu basit bir örnekle açıklayabilir ve size daha net bir fikir verebiliriz. Hız limitinin 100 olduğu bir noktada 105’te izleyebilirsiniz. Bu hız hata oranına dahildir. Ancak 110’da izlerseniz radar cezasıyla karşı karşıya kalırsınız. 2020’de radar cezaları nelerdi? Dilerseniz bu sorunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

  • % 10-% 30 hız sınırı için radar cezası 285 TL olarak belirlendi. Erken ödeme yaparsanız indirim olduğunu biliyorsunuz ve indirimli tutar 218 TL olarak belirleniyor. Aldığınız ceza puanı: 15.
  • Hız sınırını% 30’dan fazla aşarsanız, 585 TL radar cezası ödersiniz. İndirilen miktar 450 liraya tekabül ediyor. Sürücü belgenizde belirtilecek ceza puanı: 20.

GİB Radar Cezası Sorgulama

GİB için ‘’gib.gov.tr/trafik-para-cezasi-borcu-sorgulama ’’ adresini ziyaret ettiğiniz takdirde radar cezası ile birlikte plakaya ait tüm cezaların nasıl sorgulanabileceği de sizinle paylaşılıyor. ‘’TPC PLAKANO TESCILTARIHI TCKNO(VKNO)’’ yazıp 1189’a göndererek sms bilgilendirmesi ile sorgulama yapabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Egzoz Muayene Ücreti Ne Kadar?

EGM Radar Cezası Sorgulama

EGM’ye ait resmi web sitesi, radar cezası ile birlikte plakaya yazılmış olan diğer tüm cezaları da araç sahipleri ile ücretsiz olarak buluşturmaya devam ediyor. Radar cezası sorgulama işlemini yapmak için ‘’ egm.gov.tr/RadarCezaSorgulama ’’ adresini ziyaret edebilirsiniz. Burada karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız istenecektir. Ad-Soyad, kimlik numarası ve doğum yılı bilgileri girildikten sonra onay verdiğiniz takdirde plakaya yazılmış olan tüm cezalar saniyeler içerisinde karşınıza çıkacaktır.

Sizlere yazımızda Telefondan Mobil Radar Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan Radar Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? sayfasına giderek bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı