uygunaraba
Çiftçi KredisiDevlet DestekliHayvan KredisiTarım Kredisi

Koyun Kredisi Nasıl Alınır? [Devlet Destekli Başvuru]

Koyun Kredisi Nasıl Alınır? Koyun Kredisi Başvuru ve Şartları Nelerdir? Devlet destekli koyun kredisi almak için kim başvuru yapabilir? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Küçükbaş koyun veya keçi almak için bankalardan devlet destekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer koyun, keçi, koç, kuzu almak istiyor ve hayvancılık yapmak istiyorsanız iyi bir işe adım atacağınızı söylemek istiyoruz.  Eğer bir iş sahibi olmak istiyorsanız ve kısa sürede birikim yaparak bir iş hayaliniz varsa bu işe başvuru yapabilir ve anında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu hayvancılık işi ile uğraşan kişilere verilen bir kredi çeşididir. Eğer koyun kredisi almak istiyorsanız Tarım ve Orman Bakanlığı üzerinden kredi verildiğini bilmeniz gerekir. KOSGEB kurumları üzerinden koyun kredisi alamazsınız.

Destek Verilen Küçükbaş Hayvan Cinsleri Nelerdr?

Koyun ve keçilerin cinsleri şu şekildedir. Koyunlar için destek verilen cinslerin başında Akkaraman koyunu, Dağlıç Koyunu, Eşme koyunu gelmektedir. Ayrıca Güney karaman koyunu, İvesi koyunu, Kangal akkaraman koyunu, Karacabey merinosu, karakaş koyunu, karya koyunu, kıvırcık, koçeri, morkaraman, orta Anadolu merinosu, pırıt, pırlak, ramlıç, sakız, şavak akkaraman koyunu, tahirova koyunu, zom koyunlarına da destek verilmektedir.

Keçiler için ise destek verilen cinsler şu şekildedir.

  • Kilis keçisi
  • Maltız keçisi
  • Honamlı keçişi
  • Kıl keçisi
  • Şam keçisi
  • Türk saanen keçisi
  • Ankara keçisi (tiftik keçisi)
  • Hemşin keçisi

Koyun ve Keçi Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım ve hayvancılık işleri ile uğraşan ve koyun kredisi almak isteyenlere devlet tarafından 30.000 TL değerinde hayvan verilmektedir. 2019 aralık ayında başvuruların başlaması beklenmektedir. Projesi onay alan kişiler bu krediyi alacak ve geri ödemesiz olarak ödeyeceklerdir. Yani bu krediyi aldığınız zaman daha sonra geri ödeme derdiniz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2020

Eğer şu an için destek almak istiyorsanız uygun faizlerle Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası üzerinden birçok hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Koyun Kredisi

Ziraat Bankası üzerinden koyun kredisi almak istiyorsanız uygun faizlerle ancak bu krediyi alabilirsiniz. Faizsiz koyun kredisi şu an için bu bankadan verilmemektedir. Koyun kredisinde yıllık faiz %5 olarak bilinmektedir. 50.000 TL koyun kredisi alırsanız aylık olarak 84 ay vadeli bir kredide 730 TL ödeme yaparsınız. 50.000 TL kredi aldığınızda aylık faiz %0.42 olarak belirlenmektedir. Bu kredilerde 7 yıl vade yaptırabiliyorsunuz. Dilerseniz bu krediyi 3 ayda bir, 6 ayda bir veya seneden seneye ödeme de yapabilirsiniz. Küçükbaş hayvan kredisi almak istiyorsanız size en uygun banka Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası haricinde de diğer bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Şekerbank Küçükbaş Koyun Keçi Kredisi

Şekerbank üzerinden koyun keçi kredisi almak istiyorsanız en az 2 yıldır hayvan bakan ve 50 keçisi veya 25 koyunu olan bir kişi olmanız gerekiyor. Şekerbank koyun kredisinde 60 ay vadeli olarak hizmet verilmektedir. Şekerbank ayrıca hayvancılık işi ile uğraşan kişilere Hasat Kart, Hasat pos adında kredi kampanyaları da yapmaktadır. Kredi başvurusu için en yakın Şekerbank şubesine gidebilirsiniz. Detaylı bilgi için Şekerbank resmi internet sitesindeki haber için tıklayınız.

Çiftçiye Destek Veren Diğer Bankalar Hangileridir?

Koyun kredisi almak için yukarıda verdiğimiz 2 banka haricinde de destek veren 5 banka daha vardır. Bu bankalar QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankasıdır. Koyun kredisi alacaksanız hesaplamanızı iyi yapmanız gerekiyor. Koç, koyun, kuzu, inek, buzağı, keçi, manda, düve almak için ilk olarak kamu bankalarından uygun faizlerle işlem yapabilirsiniz. Daha sonra diğer bankaların kredi başvuruları ve faizleri hakkında resmi bilgiler alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar (LEASİNG)

Yukarıda sizlere koyun kredisi nasıl alınır hangi bankalardan başvuru yapılır bunun hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kolay bir şekilde koyun kredisi alabilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Bir önceki yazımız Çiftçiye ve Köylüye Sıfır Faizli Destek Kredisi sayfasına giderek bu kredi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı