uygunaraba
Bankalarİhtiyaç Kredisi

Kefil İle ”Kredi” Veren Bankalar Listesi 2020

Kefil İle Kredi Veren Bankalar arayışınız varsa sizler için yaptığımız bu araştırma yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bankalardan bildiğiniz gibi kredi almak için bazı şartlara ihtiyaç vardır. Kredi alacağınız zaman bu şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer banka şartlarına uygun değilseniz banka sizden kefil isteyebilir. Her banka kefil ile kredi vermez. Eğer kredi notunuz düşük veya kredi notunuz sınırdaysa kredinizi olumsuz olarak değerlendirirler. Ama bazı bankalar kefil ve ipotek isteyerek sizlere destek olmaya ve ihtiyacınızı gidermeye çalışırlar.

Banka sistemleri son yıllarda özellikle artık tamamen bilgisayar üzerinde olmuştur. TC kimlik numaranızı girdikten sonra tüm bankalardaki çalışmalarınızı ve kredi puanlarınızı görebilmektedirler. Bunun için sizde eğer bir kredi alacaksanız banka şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Eğer kötü bir sıkıntınız varsa banka sizin kredinizi red edecektir.

Kefil İle Kredi Alma Şartları Nedir?

Bankalardan kredi almak için TC vatandaşı olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Ayrıca kredi notunuzun en az 1100 ve üzerinde olması gerekir. Aksi taktirde banka sizin kredinizi onaylamayacaktır.

Bu durumda da aklınıza kefil ile kredi kullanmak gelebilir. Bankalar kefil ile kredi verdiklerinde daha olumlu bakmaktadırlar. Bunun için bulacağınızın kefilinde banka sicili iyi olması ve gelir belgesinin olması gerekiyor. Eğer gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız tıklayınız.

Kefil olacak kişi eğer evli ise eş rızası da gerekecektir. Bu eş rızasını bankada eşinizin imza atması ile onaylayacaksınız. Eğer kişinin eşi imza atmazsa kefillik geçerli sayılmayacaktır. Ayrıca kefil ile kredi başvurusu yapan kişinin de aynı evde ikametgah etmemesi gerekiyor. Kefil olacak kişi ile kredi çeken kişinin de iş yerinde patron, çalışan ilişkisi olmaması gerekir. En az 3 veya 6 aylık sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uygunsanız aşağıdaki vereceğimiz bankalardan kefil ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Üzülmeyin, Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kredi Notu O olana Kredi Veren Bankalar

Kefil ile kredi kullanacak kişiler genellikle daha önce banka çalışması olmayan kişilerdir. Sizlerde eğer banka çalışmanız yok ve kredi almak istiyorsanız kefil bularak bazı bankalardan düşük limitli ihtiyaç kredileri alabilirsiniz. Kredi notu sıfır olan ile kredi geçmişi kötü olan müşterilerin sicil durumları aynıdır. Bankalar bu duruma çok özen gösterirler. Bu sebeple bankalarda kredi alırken kefilinizin de iyi olması gerekir ki sıfır puanlı bir kişinin iyi bir referansı olabilsinler.

Kredi notu sıfır olana kefil ile kredi veren bankalar Garanti BBVA, QNB Finansbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Fibabanka, Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankası olarak bilinmektedir. Ama eğer maaş aldığınız bankalar varsa bu bankalardan da sıfır puanlı olsanız da 1000, 1100, 1200 puanlı olsanız da krediler alabilirsiniz. Aktifbank üzerinden de internetten kredi notu düşük olana kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için www.nkolaykredi.com.tr adresine girebilirsiniz. Bu banka kefilsiz olarak 30.000 TL’ye kadar kredi notu düşük olanlara kredi imkanı tanımaktadır.

Akbank Kefil İle Anında Kredi

Akbank şubelerine giderek evraklarınız ile birlikte ve kefilinizi de alarak 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksek ise 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kefilsiz kredi alabilirsiniz. Ama kefil ile kredi almak istiyorsanız limit biraz düşük olacaktır. Bu krediyi aldıktan sonra en az 3-4 ay ödemeleri düzenli yaparsanız kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. >Kredi başvurusu sadece şubelerden yapılmaktadır. www.akbank.com sitesine girerek güncel faiz oranlarını öğrenebilir ve kredi hesaplama yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası EFT iptal Etme İşlemi

Fibabanka Kefil İle Kredi Başvurusu

Özellikle kredi notu düşük olan ve kredi notu sıfır olan kişiler başvurularını Fibabanka’dan kefil ile yaparlarsa 10.000 TL 24 ay vadeli kredi alabilirler. Bu kredi başvurusunu sadece banka şubelerine giderek yapabilirsiniz. Fibabanka üzerinden yaptığınız başvuru aynı gün içinde değerlendirilecek ve onay verilecektir.

Kefil ile kredi veren diğer bankalar: QNB Finansbank, Denizbank, TEB, İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, Burgan Bank, Odeabank, ICBC Bank, ING, Kuveyt Türk Katılım Bankası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı