uygunaraba
Araba KredisiSenetle Araba

İzmir Senetle Araba Veren Yerler ve Galeriler

İzmir Senetle Araba Veren Yerler Nerededir? İzmir Senetle Araç Nasıl Alınır? Senetle Araba Almak Var mı? Hepimizin merak ettiği bu konuları sizlere sunacağız. Bankalar taşıt kredisi verecekleri zaman kişinin kredi siciline bakar ve kredi notuna bakarak işlem yapmaktadırlar. Kredi notu düşük olan ve geliri olmayan kişiler bankalardan taşıt kredisi alamazlar. Kredi alamayan kişilerde senetle araba satan galerilere gitmektedirler. Senetle araba satan galeriler vardır. Özellikle İzmir’de senetle araba satan bir çok galeri vardır. Bu galerilerden senetle otomobil alabilirsiniz. Senetle araç almak için ikinci el araçlara bakmanız gerekiyor. Sıfır km araç alımlarında senetle alışveriş yapamazsınız.

Senetle Araba İzmir

Senetle araba için bazı şartlar bulunmaktadır. Araba alacak kişinin icralık borcu ve vergi borcu bulunmaması gerekiyor. E-devlet üzerinden sorgu yapıldıktan sonra bu işlem yapılmaktadır. Eğer borcunuz olduğu görülürse yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Ama eğer bankadan kredi notunuz düşük diye kredi alamadıysanız senetle kredi başvurusu yapabilir ve arabanızı alabilirsiniz.

Peşinatsız Araba Alınır mı?

Senetle araba veren galeriler peşinatsız araç vermezler. Daha önceleri bu sistemin fazla duyulmadığı zamanlarda peşinatsız olarak hizmet vermekteydiler. Ama şimdi böyle bir şey söz konusu değildir. Senetle araba satan galeriler aracın değerinin %30 ve %35’i civarında bir peşinat isteyeceklerdir. Geri kalan kısmını 36 ay ile 60 ay arasında bir vade yaptırabiliyorsunuz. İzmir’de senetle araç almak istiyorsanız Buca, Gaziemir, Otokent, Karşıyaka, Bayraklı, Bornova, Çiğli, Menemen, Torbalı’daki galericilere gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İzmir Satılık Araba - Sahibinden En Uygun Araç

Peşinatsız olarak araç alacaksanız ve hala arama yapıyorsanız da bilmeniz gereken başka bir durum daha vardır. Peşinatsız araç veren yer buldunuz diyelim, 30.000 TL’lik arabayı size 60.000 TL’ye satacaklardır. Bu yüzden peşinat ayarlayarak senetle araba alabilirsiniz.

İzmir Buca Senetle Araba

Taksitli oto almak için bazı internet siteleri vardır. Bu firmalar yıllardır bu işleri yaparak kişilere senetle araba vermeye devam etmektedirler. www.otovadeli.com , www.wowwo.com ve www.birarabam.com sitelerine girerek detaylı bilgiler alabilirsiniz. Senetle araba alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer durumda alacağınız arabanın durumudur. Köklü firmalar bu duruma dikkat ederken bazı firmalar bu işlemlere dikkat etmezler ve kötü hasarlı arabaları satmaya çalışırlar. Araba aldığınızda ekspertize götürmenizi öneririz.

Ayrıca İzmir Buca ilçesinde www.taksitleotoal.com sitesinden de araç alımı yapabilirsiniz. İzmir’in en çok araba satılan yeri olan Buca ilçesinde uygun fiyatlı arabalar bulabilirsiniz. Fiyatlarını internet siteleri üzerinden görebilir ve ne kadar ödeyeceğinizi de hesaplayabilirsiniz. Sizlere izmir senetle araba hakkında bilgiler verdik. Bize sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Selam ben birkaç yazını okudum bilgilendirme için teşekkür ederim araç kredisi alabiliyorum ama kalan para için hiç peşinatim yok veremiyorum bunda bir çözüm yolu var mı acaba şimdiden teşekkür ederim sağolun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı