uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

Garanti BBVA Yeni EFT Saatleri Nedir?

Garanti Bankası EFT Saatleri müşterilerin merak ettiği bir saat dilimidir. Garanti Bankası adını artık Garanti BBVA olarak değiştirmiştir. Sizde eğer Garanti BBVA müşterisi iseniz bankanın bankacılık işlemlerini ve EFT gönderim saatlerini merak edebilirsiniz. Garanti bankası üzerinden başka bir bankaya para gönderimi yapmak istiyorsanız EFT işlemi yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların da belirlediği mesai saatleri içinde EFT saatleri mevcuttur.

  • Garanti BBVA EFT Saatleri 09.00 ile 17.15 arasında yapılmaktadır.

EFT İşlemlerinizi bu saatler arasında yapabilirsiniz. İşlemlerinizin bu saatler arasında olmasının sebebi ise Merkez bankasıdır. Merkez bankası tüm bankaların yaptığı EFT işlemleri için onay vermektedir. Onay verilmesi içinde merkez bankasının açık olması gerekmektedir. Merkez bankası kapalı, tatil ve çalışmadığı zamanlarda EFT işlemleri karşı tarafa iletilmez.

Garanti EFT ve Havale Saatleri 2019

Garanti Bankası üzerinden başka bir bankaya, örneğin Ziraat Bankası’na para göndermek istiyorsanız EFT işlemleri yapmanız gerekmektedir. Eğer bu bankadan aynı banka hesap numarasına para göndermek istiyorsanız da Havale işlemi yapılması gerekir. EFT işlemlerinin saatleri olurken, Havale işlemlerinin her hangi bir saati yoktur. Yaptığınız havale işlemleri 7 gün 24 saat açık olarak hizmet verilmektedir. Sadece EFT işlemleri mesai saatleri içinde bankanın belirlediği saatler arasında yapılmaktadır

Garanti BBVA EFT Sorgulama

Garanti Bankası üzerinden EFT işlemi yaptığınızda mesai saatleri içinde iseniz 15-20 dakika içinde karşı tarafın hesabına gönderdiğiniz para geçecektir. Eğer 30 dakika ve üzerinde işleminiz gönderilmediyse banka şubesi ile iletişime geçerek bu sıkıntının neden olduğunu öğrenebilirsiniz. Garanti BBVA müşteri hizmetleri 444 0 333 olarak bilinmektedir. Numarayı aradıktan sonra EFT sorgulama yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gelir Belgesiz Kredi Veren Gerçek Bankalar 2020

Diğer bankaların EFT saatleri için;

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı