uygunaraba
GenelGündem

Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır?

Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? Emekli maaşımı taşımak istiyorum ne yapmam lazım? Emekli maaşımı taşımak için şartlar nelerdir? Blokeli maaş taşınır mı? Sizlere yazımızda Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır hakkında bilgiler vereceğiz.

Emekli maaşınızı PTT dışında özel bir bankaya nasıl taşıyabilir, Maaş Bankanızı nasıl değiştirirsiniz ve emekli aylığınızı başka bir bankaya devretmeye nasıl devam edebilirsiniz yazımız da bulabilirsiniz.

Emekli Maaşını Taşımak İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Uzun yıllar çalıştıktan sonra emekliliğini hak eden vatandaşlarımıza her ay devlet tarafından maaş verilmektedir. Bu emeklilik maaşları genellikle PTT hesabınıza yatırılır. Ancak vatandaşlar, PTT’deki uzun kuyruklardan ve diğer bankaların cazip avantajlarından kurtulmak için emekli maaşlarının ödendiği bankayı değiştiriyor. Emeklilik bankası değişikliği yapmak için aşağıda açıklanan yöntemi sırasıyla izlemeniz gerekir.

Emekli maaşını PTT’den bankaya aktarmanın en kısa ve en kolay yolu E-Devlet Kapısı kullanmaktır. Bunun için bir E-Devlet Şifresine ihtiyacımız var. Ardından aşağıda verdiğimiz adresten E-Devlet Kapısı E-Hizmetler bölümüne giriyoruz. T.R. E-Devlet kapısına kimlik numaramız ve şifremiz ile giriş yaptıktan sonra bağlı olduğunuz kuruma göre “4A Banka ve Adres Değişikliği” bağlantısını 4A ile iseniz; “4C Banka ve Adres Değişikliği” bölümüne tıklayarak işlemlerimizi kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Bu bölümler, E-Devlet Kapısı üzerinde aşağıdaki linki verdiğimiz E-Hizmet Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne ait bölümde yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  PTT Çocuk Parası Ne Zaman Yatar, Nasıl Sorgulanır?

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşımak İçin TIKLAYIN

Emekli Maaşını Farklı Bir Bankaya Taşıma Şartları

Emeklilerimizin emeklilik hesaplarını değiştirirken bilmeleri gereken önemli bir konu var. Emekliler, kredi borcu varsa emeklilik hesaplarını değiştiremezler. Bu nedenle değişiklik talep etmeden önce kredi borcunuzun olmadığından emin olmalısınız.

Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Transfer Etmek

Ülkemizde 10 milyondan fazla emekli var. Bu emeklilere ödenen aylık maaş ise 125 milyon liranın üzerinde. Bankalar bu potansiyelin ve miktarın farkında olup, emeklileri kendi bankalarına çekmek için her gün farklı kampanyalar sunmaktadır.

Sizlere yazımızda Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu şekilde hızlı bir şekilde maaş taşıması yapabilirsiniz. Ayrıca bir önceki yazımız olan Emekli Maaşları Hangi Gün, Saat Kaçta Yatar? sayfamıza giderek bu konu hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı