uygunaraba
GenelGündem

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Öğrenme nasıl olur? E-devlet sistemi üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır? E-devlet kredi notu öğrenmek için şartlar nelerdir? E-devlet şifresi olmayanlar ne yapmalı? Şimdi sizlere bu yazımızda e-devlet kredi notu sorgulama hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

E-Devlet Yeni Özellik. E-Devlet yeni özelliğiyle Kredi Puanı Denetleme sistemi yayınlandı. Bir çok yerde fiyatlı olarak yapılan denetlemeler artık fiyatsız olarak yapılacak. E-Devlet bu özelliği duyurması sonrası boşa para ödemeyin ihtarı yaptı. E-Devlet üzerindne Kredi Skoru denetleme operasyonu yapın.

E-devlet’e yeni bir hizmet daha ilave edildi. Yurttaşlar E-Devlet üzerinden kredi anekdotu denetlemesi yapabilecek. E-Devlet kredi anekdotu denetleme harekâtı nasıl yapılır? Kredi anekdotu denetleme operasyonları bir hayli platformda fiyatlı olarak asıllaştırılabiliyor. Artık bundan böyle E-Devlet üzerinden fiyatsız olarak Kredi anekdotu bilinebilecek. E-Devlet ile basitçe ve fiyatsız olarak kredi anekdotu bilmek için buyrun haberimize…

E DEVLET KREDİ NOTU ÖĞRENME İŞLEMİ

Kredi notunu öğrenmek, banka müşterisi olan vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Özellikle kredi çekerken uygun faiz ve vade imkanlarından yararlanmak için kredi notu büyük önem taşıyor. Daha önce pek çok platformda ücretli (16 TL) olarak sunulan kredi notu sorgulama hizmeti artık E-Devlet üzerinden ÜCRETSİZ olarak sunuluyor. Milyonlarca vatandaş, E-Devlet üzerinden ücretsiz ve kolayca kredi notunu öğrenebilecek. E-Devlet hesabı bulunan her vatandaş bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanarak, kredi notunu kolay yoldan öğrenebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  20.000 TL Anında Kredi Veren Bankalar

E-Devlet fiyatsız kredi notu denetleme sistemine giriş yaparak kredi-borç bilgi ve limitlerinizi, çek-tahvil bilgilerinizi basitçe bilebiliyorsunuz. E-Devlet platformundan fiyatsız kredi anekdotu denetleme operasyonu ayda 1 kere asıllaştırılabiliyor. Şimdi gelelim E-Devlet ile fiyatsız denetleme operasyonunun nasıl yapıldığına.

Kredi Notu Nedir? Niçin Önemlidir?

Kredi notu, bankanın kredi çalışmaları neticesinde size olarak oluşturduğu bir puanlama sistemidir. Halihazırda aldığınız kredi ve kredi kartları ile geçmişteki ürünleriniz için ödeme düzeniniz çerçevesinde bir kredi notu puanı oluşturulur. Bankalar özellikle kredi ve kredi kartı taleplerinizde kredi notunuza göre sizi bir değerlendirmeye alıp ona göre karar vermektedirler. Eğer kredi notunuz talebiniz için yetersiz ise talebiniz ne yazıkki reddedilecektir.

E-Devlet’ten Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

E-Devlet ile artık ücretli olarak yapılan kredi notu sorgulama işlemi ücretsiz hale getirilmiş durumda. İlk olarak yapmanız gereken PTT’ye giderek 2 TL karşılığında E-Devlet üyeliğinizi açtırıp E-Devlet hesap bilgilerinizi almak. Ardından da E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekecektir.

  • Turkiye.gov.tr adresinden E-Devlet üyeliğinize giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama bölümüne Risk Merkezi Raporu Başvurusu” yazıyoruz.
  • Karşımıza çıkan ekranda sorgulama sayfasını tıklatıyoruz.
  • Risk Merkezi Raporu Başvurusunu tıklatıp Yeni başvuruya basıyoruz. Karşınıza kredi notunuzla ilgili bir belge çıkacaktır.
  • Önemle belirtmek gerekir ki, E-Devlet üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi 1 ayda yalnızca 1 kez gerçekleştirilebilmektedir.
  • Eğer 1 ay içinde daha önce bir sorgulama gerçekleştirdiyseniz tekrar hizmetten yararlanamazsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Plakadan Trafik Cezası Sorgulama 2020 (E-Devlet)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı