uygunaraba
Çiftçi KredisiDevlet DestekliGündemHayvan KredisiTarım Kredisi

Çiftçiye ve Köylüye Hibe ile Sıfır Faizli Destek Kredisi

Çiftçiye ve Köylüye Hibe ile Sıfır Faizli Destek Kredisi başvuru şartları ve kredi detayları nedir? Çiftçiye hibe kredi nasıl alınır? Çiftçi kredisi almak için neler yapmalı?

Devlet destekli olarak çiftçiye her yıl yeni hibe kredi kampanyaları yapılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli geçen yıl için yaklaşık 6.8 milyon kişiye kredi desteği yapıldığını açıklamıştı. 2020 yılında da köy evleri iç tesisat yenileme için, üretimde çalışan orman köylülerin talep ettiği tomruk çekme vinci için, traktör ve motorlu testere alımlarınız için krediler verilecektir. Bu kredileri almanız için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Dilerseniz şimdi sizlere çiftçiye ve köylüye hibe kredi nasıl alınır, şartlar nedir bunun hakkında bilgiler verelim.

Çiftçiye ve Köylüye Hibe Kredi 2019

Çiftçiye ve Köylüye Hibe Kredi 2020 

Bu güne kadar çiftçiye ve köylüye 127 milyonluk bir kredi desteği verilmiştir. Yeni çiftçi kredisi desteğinden de faydalanmak istiyorsanız ÇKS belgenizin olması gerekiyor. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan kişiler il ve ilçelerdeki tarım müdürlüklerinden kredi başvurusu yapabilirler. Özellikle genç çiftçiler 30.000 TL’ye kadar hibe kredi alabilir. Orman köylülerine de müjde olarak geçen haberde ise köy evleri tadilatı için, tomruk çekme vinci için ve traktör ile motorlu testere alımlarınız için krediler verilmektedir. Köylülerin talep ettiği bu kredileri hibe olarak veya faizsiz olarak alabileceksiniz. Bakan Pakdemirli yaptığı konuşmada “2023 hedefleri doğrultusunda da amaç 6 milyon 191 bin hektar alanda, 7 milyar adet fidanı toprakla buluşturarak, orman varlığını 23,5 milyon hektara, yani ülkemiz yüzölçümünün yüzde 30’una çıkarmak olacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Araç Plaka Sorgulama 2020 (E-Devlet ve SMS)

Genç Çiftçi Projesi Başvuru Şartları Nedir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından desteklenen özellikle gençleri çiftçi olmaya teşvik eden bu projede 30.000 TL kredi alma imkanınız vardır. 30.000 TL hibe kredisi almak istiyorsanız şartlara uygun bir çiftçi olmanız gerekiyor. Genç çiftçi projesi başvuru şartları şu şekildedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • 41 yaşından küçük olmak
 • Okuma yazma bilinmesi gerekiyor
 • Herhangi bir iş yerinde veya işte ücretli olarak çalışmamak
 • Vergi mükellefi olmamak
 • 15 büyük veya 50 küçükbaş hayvandan fazla hayvana sahip olmamak
 • Arıcılık projesi için başvuru yapacaksanız elliden fazla kovan sahibi olmamanız gerekir.
 • Aynı hibe kredilerden daha önce almamış olmanız gerekir.

Genç Çiftçi kredisi almak için bu şartlara uygun olmanız gerekir. Kredi başvurusu için ise şu evraklar gereklidir.

Genç Çiftçi Başvuru İçin Evraklar

 • SGK’dan alınacak ücretli olarak çalışmadığınızı ispatlayan belge
 • Nüfus Cüzdanı (Ehliyet ve Pasaport geçerli değildir)
 • Proje Hakkında gerekli bilgilerin mevcut olduğu form
 • Hibe başvuru dilekçesi
 • Okur yazarlık belgesi
 • Taahütname

Bu evraklar ile il ve ilçelerdeki bakanlıklara giderek başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu krediyi almaya hak kazanırsanız Ziraat Bankası size aldığını limitin 3 katına kadar faizsiz kredi imkanı sağlayacaktır. 30.000 TL kredi aldığınızda 90.000 TL ziraat bankası genç çiftçi kredisi kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizlere çiftçiye ve köylüye kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer çiftçi iseniz bankalardan ve devlet destekli kurumlardan hibe kredi veya faizsiz kredi alma imkanınız vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  PTT Tüketici Kredisi 2020 (BAŞLADI)
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı