uygunaraba
Bankalarİhtiyaç Kredisi

Asgari Ücretle Çalışan Ne Kadar Kredi Alabilir?

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir? Asgari ücretle çalışan ne kadar konut kredisi çeker? Kredi başvurusunu hangi bankadan yapmalıdır? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın en çok merak ettikleri konulardan birisi de acil kredi ihtiyaçlarında ne kadar kredi alabilecekleri olmuştur. Asgari ücretli çalışanlar içinde bankalar özel kredi kampanyaları yapmaktadır. Öncelikle kredi alabilmeniz için banka şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Banka şartlarından en önemlisi ise kredi notu ve kredi sicilidir. Kredi notu düşük olan asgari ücretli çalışanlar bankalardan kredi alamazlar.

Banka şartlarına uygun olan kişiler de ihtiyaçlarını karşılamak için kredi başvurusu yapmaktadırlar. Aylık maaşlarına göre bankalar kredi limiti belirlemektedir. Bazı bankalar ise sizin kredi notunuza ve kredi sicilinize göre limitler uygulamaktadırlar. Yazımızın konusu olan asgari ücretliler ne kadar kredi alır sorusunun cevabında ise bankalara göre kredi limitlerinin değiştiğini söyleyebiliriz. Her bankanın verdiği kredi limiti farklıdır. Şimdi sizlere bu bankalar hakkında bilgiler verelim.

Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar 2020

Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız ve maaşlarınızı bankalardan alıyorsanız ilk olarak maaş aldığınız bankaya başvuru yapmanızı öneririz. Bu bankada size özel kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bankalar kredi verirken kişilerin risk raporlarına göre kredi vermektedir. Özellikle kamu bankalarından kredi almak istiyorsanız maaşınızın %60’lık kısmı taksit olacak şekilde kredi alabiliyorsunuz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden uygun faizlerle kredi alabilirsiniz. Diğer özel bankalar üzerinden de kredi notunuza göre faiz oranları ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Asgari ücretle çalışan vatandaşlar ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi alabilirler. Maaşlarının yetmediği durumlarda ise banka kefil veya ek teminat isteyebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2020 Bank Pozitif EFT Saatleri Nedir?

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız ilk tercih edeceğiniz banka Vakıfbank olabilir. Vakıfbank üzerinden 90.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu krediyi alabilmeniz için banka politikasına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Bu bankadan kredi alacak kişiler en az 6 ay sigortalı olarak çalışması gerekiyor. Ayrıca toplam çalışma süresinin de 12 ay olması gerekli. Yeni bir işe başladıysanız bu bankadan kredi alamazsınız. Eğer bu bankadan maaş alan müşteri iseniz asgari ücretin 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Eğer bu bankadan maaş almıyorsanız ve sigortanız da uygunsa asgari ücretin 15 katına kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Kredi başvurusunu en yakın banka şubelerine giderek yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Asgari ücretle çalışan kişilere en uygun faizle konut ve ihtiyaç kredisi veren bankaların başında kamu bankası olan Ziraat bankası gelmektedir. Bu bankadan 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi alabilirsiniz. Şartları Vakıfbank şartları gibi en az 6 ay sigortalı olmanız durumunda kredi verilecektir. Kredi başvurusunu en yakın banka şubesinden kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Garanti BBVA Kredi Başvurusu

Garanti BBVA üzerinden de ihtiyaç kredisi adı altında 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Eğer bu bankadan maaş alan müşteri iseniz anında bankaya gitmeden de hesabınıza para aktarabilirsiniz. Asgari ücretle çalışan kişilerin en az 90 gün yani 3 ay çalışıyor olmaları yeterlidir. Kredi onayı aldığınızda internet üzerinden kullanamadıysanız banka şubelerinden kredinizi anında alabilirsiniz. www.garantibbva.com.tr adresinden kredinizin başvurusunu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank Emekliye Faizsiz Kredi 2020

Asgari Ücretliye Konut Kredisi Veren Bankalar

Asgari ücretle çalışan kişilerin en çok sıkıldıkları ve çıkarsız kaldıkları konulardan birisi konut kredisidir. Asgari ücrete göre ödeme durumu yetmeyen kişiler nasıl kredi alabilirler bunun hakkında bilgiler aramaktadırlar. Evet asgari ücret alan bir kişi yüksek limitli konut kredilerini ödeyemez.  Bu sebeple asgari ücretli kişinin ev hanesinde bulunan diğer kişilerin de gelirleri hesaplanarak kredi verilmektedir. Ayrıca iyi bir kefil ile de kredinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Uygun faizle konut kredisi almak istiyorsanız Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankalarından kredi alabilirsiniz. Ayrıca diğer bankaların da başvurusunu aynı şartlar doğrultusunda yapabilirsiniz.

Kredi Alamayanlara Kredi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı