uygunaraba
Araba KredisiGenelTaşıt Kredisi

Araba Kredisi Veren Bankalar [Düşük Faizli]

Araba Kredisi Veren Bankalar hangileridir? En kolay araba kredisi veren bankalar hakkında genel bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Araba kredisi aynı zamanda taşıt kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Almak istediğiniz sıfır veya ikinci el araçlarda bankalardan kredi desteği isteyebilirsiniz. Araba kredisi almak için bankalara evraklarınız ve gelir belgeniz ile başvurmanız gerekir. Gelir belgesiz olarak araba kredisi veren banka yoktur. Banka politikalarına uygun müşteri olursanız banka size kredi limiti belirler ve o anki faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere araba kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Araba Kredisi Başvurusu

Araba kredisi almanız için öncelikle bankalarla daha önce çalışma yaşamanız olmanız gerekmektedir. Kredi notunuzun iyi ve kredi sicilinizin düzgün olması durumunda bankalardan taşıt kredisi alabilirsiniz. Bankaya direk giderek evraklarınızla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Araba kredisi almanız için bankaya giderken kimliğiniz, gelir belgeniz ve alacağınız arabanın evraklarını götürmeniz gerekmektedir. Araba kredisi başvurusu yapacağınız araba sıfır ise faturasını, ikinci el ise ruhsat fotokopisini bankaya vermeniz gerekmektedir. Bu kredi başvuruları aracın değerine göre limit oluşturacaklardır.

2.El Araç Kredisi Yüzde Kaç Veriliyor

Özellikle ikinci el araçlarda %100’üne kredi verilmemektedir. Bankalar aracın belirli değerine göre kredi imkanı sağlamaktadırlar. Örneğin bir araç aldınız ve aracın kasko değeri 80.000 TL çıktı. Bu araca kredi kullanmak isterseniz %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Eğer aracınız 100.000 TL üzerinde olsaydı o zaman 100.000 TL’ye kadar %75’i hesaplanır. 100.000 TL sonrasının da %50’si hesaplanarak kredi alabilirdiniz. Arabanızın değerine göre kredi limitiniz oluşacaktır. Eğer yüzde yüzüne araç kredisi almak istiyorsanız bankaya başka bir ipotek verebilirsiniz. Eğer bir gayrimenkul sahibi iseniz bankanız ile görüşüp peşinat için ipotek vereceğinizi söyleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Araç Muayene Öncesi Yapılması Gereken 6 Madde

Sıfır Araç Kredisi Başvurusu

Eğer bir mağazadan sıfır km araç alacaksanız o bankanın muhakkak çalıştığı bankalar olacaktır. İlk tercihinizi kendi bankanız özel değilse bu bankalardan yana kullanabilirsiniz. Bazı firmalar sıfır araç alımlarınızda düşük miktarlı peşinatları kabul etmektedir. Eğer sizde peşinatsız araç almak istiyorsanız arabaların son kampanyalarına bakmanızı öneririz. Bu galerilerden aldığınız taşıt kredileri sizlere daha uygun olabilir. Mağazada başvuru şartlarını öğrenebilir ve taşıt kredisi hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

En Uygun Araba Kredisi Veren Bankalar

En uygun ve en düşük faizli araç kredisi veren bankalar şunlardır.

Genellikle kamu bankalarından araba kredisi başvurusu yapabilirsiniz. En uygun faiz oranları genellikle Ziraat Bankası vermektedir. Özellikle banka müşterisi iseniz size özel faiz oranları ile hizmet veren bir bankadır.

Faizsiz Araba Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz olarak araba kredisi almak istiyorsanız ülkemizde bulunan 6 adet katılım bankasından başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu bankalar islami şartlara uygun olarak araç finansmanı kredisi adı altında krediler vermektedir. Helal kredi olarak da geçen bu kredilerde faiz alınmamaktadır. Alacağınız arabayı banka kendine alıyor ve siz bankaya ödeme yapıyorsunuz. Bu banka alım satım işlerinde sadece kar payı uygulamaktadır. Bu kar payı oranlarını da aylık taksitler halinde ödeyeceksiniz. Faizsiz araba kredisi almak istiyorsanız şu bankalardan kredi başvurusunu bizzat banka şubelerinden yapmanız gerekmektedir.

  • Albaraka Türk Araba Kredisi
  • Kuveyt Türk Araba Kredisi
  • Emlak Bankası Araba Kredisi
  • Türkiye Finans Araba Kredisi
  • Ziraat Katılım Araba Kredisi
  • Vakıf Katılım Araba Kredisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Taşıt Kredisi 2020 (60 Ay Vade)

Yukarıda sizlere araba kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Araba kredisi almak istiyorsanız size en uygun bankayı bulmalısınız. En uygun faiz oranları ve alacağınız arabanın yaşına göre kredi veren bankaları araştırmayı unutmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı