uygunaraba
Banka İşlemleriBankalar

Akbank EFT İptal Etme İşlemi

Akbank Eft İptal Etme İşlemi nasıl yapılır? EFT iptali için hangi numara aranır? Akbank EFT iptal etme işlemleri için verilen bilgiler nedir? Akbank Eft İptal Etme İşlemi ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. 

Akbank Eft İptal Etme İşlemi nasıl yapılır? EFT iptali için hangi numara aranır? Akbank EFT iptal etme işlemleri için verilen bilgiler nedir? Akbank Eft İptal Etme İşlemi ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. 

Akbankası müşterisi iseniz yaptığınız Eft’yi aşağıdaki gösterdiğimiz yollar ile iptal edebilirsiniz. Ancak iptal etme işlemi için oldukca hızlı davranmalısınız. Yani para hemen hemen bankanın havuzundayken paranın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki para bankanın havuzundan alıcının hesabına ulaşırsa, parayı iptal etmeniz oldukca zorlaşacaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek eft iptal işleminin iyi mi yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Arayarak EFT İptal Etme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer ki para hala bankanın havuzunda beklemedeyse hızlı bir şekilde alan kişi hizmetlerini arayarak Eft’nin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Alan kişi hizmetlerini 444 2 525 no lu numara ile arayarak alan kişi temsilcisine bağlanıp, Eft işlemi için iptal talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin sizlere soracağı bir kaç suali cevaplayarak gönderdiğiniz parayı yine hesabınıza aktarabilirsiniz.

İnternet veya Mobil Bankacılığı ile EFT İptal Etme

Akbank‘dan başka bir bankaya gönderdiğiniz parayı internet veya mobil bankacılıkla iptal edebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için para hesabınızdan henüz çıkmamış olması gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmek için ileri tarihindeki eft yapmış olmalısınız. Yani ya parayı eft saatleri haricinde yada hafta sonu göndermiş olmalısınız ki iptal edebilesiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  SMS Kredi Başvuru Numarası (Bütün Bankalar)

Eğer ki para hala hesabınızda duruyor ve eft işlemini iptal etmek istiyorsanız derhal Akbank Direkt’e giriş yaparak, Para transferleri bölümüne gelip eft işlemini iptal edebilisiniz. Akbank Direkt e giriş yapmak için de internet bankacılığı şifresini almış olmanız gerekmektedir. Eğer ki web bankacılığı şifrenizi almadıysanız, Akbank internet bankacılığı şifre alma bağlantısına tıklayarak iyi mi alındığını öğrenebilirsiniz.

Eğer ki paranız karşı tarafın hesabına geçtiyse bu sefer de satın alan hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Satın alan hizmetleri ise karşı banka ile sizi bildirişime geçirecektir ve hesabın sahibinden paranın yine aktarılması için izin isteyecektir. Eğer ki paranın geçmiş olduğu hesap sahibi izin verirse para direkt olarak hesabınıza geçer, ancak izin vermez ise hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akbank Yeni EFT Saatleri Nedir?

Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

Satın alan hizmetlerini aramakta gecikirseniz EFT karşı hesaba geçebilir. Bu durumda yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey yine Akbank satın alan hizmetlerini arayıp bu durumu bildirmek olmalıdır. Daha sonra ise EFT gönderdiğiniz bankanın alan kişi hizmetlerini aramalı ve durumu anlatıp EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Karşıdaki fert kötü niyetli değil ise bu istediğiniz kabul görecektir. Sadece aksi de olabilir. EFT işleminiz iptal edilmedi ve karşı hesaba geçti. Bankaların alan kişi hizmetlerinden de sonuç alamadınız. Bu durumda yapmanız ihtiyaç duyulan şey Akbank’a ve karşı bankaya arzuçe vermektir. Verilen bu arzuçe sonucunda çok yüksek bir ihtimalle paranız iade edilecektir. Aksi bir durum ile karşılaşırsanız hakkınızı hukuki yollardan aramayı deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  20.000 TL Anında Kredi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı